پوست وزیبایی


پوست وزیبایی

Main My profile designer
در باره ي ما

به وبلاگ من خوش آمدید
پيوند روزانه
هاستhttp://" title="سایت بازرگان">سایت بازرگان
تبادل لینک
تبادل لینک
تبادل لینک هوشمند
تبادل لینک
درج آگهی رایگان
واضح
:: تمام پيوندها ::
جستجو در سايت
"لطفا از کلمات کليدي براي جستجو استفاده کنيد !!!


طراح قالب

Www.LoxBlog.Com

 


دوست و دشمن پوست تان را بشناسيد


آيا مي‌دانيد که نوع خوردوخوراک، خوابيدن، مطالعه، فعاليت‌هاي بدني روزانه و حتي تماشاي تلويزيون هم مي‌توانند روي پوست صورت تاثير مستقيمي داشته باشند؟ محققان انگليسي مي‌گويند زيبايي صورت به بسياري از افراد، اعتماد به نفس مي‌دهد...

 آنها معتقدند هر چه ميزان دريافت ويتامين‌هايي مانند ويتامين E و C در رژيم روزانه بيشتر و ميزان دريافت چربي‌ها و کربوهيدرات‌ها کمتر باشد در طول زمان، ظاهر زيباتر و پوست شفاف‌تر و جوان‌تر خواهد بود. در ادامه اين مقاله مي‌توانيد با نتايج تحقيقات انگليسي‌ها روي رابطه عادت‌هاي مختلف زندگي و تاثير آنها روي پوست صورت بيشتر آشنا شويد.


رابطه تغذيه با پوست

مصرف غذاهاي سرشار از آنتي‌اکسيدان‌ مانند ميوه‌ها، سبزي‌ها و ماهي از چروک زودهنگام پوست پيشگيري مي‌کند و سلول‌هاي پوست را براي مدت زمان بيشتري جوان و شاداب نگه‌مي‌دارد. غلات و نان‌هاي سبوس‌دار به جاي غلات حاوي آرد سفيد تصفيه‌شده هم مي‌تواند تاثير شگرفي بر جوان ماندن پوست داشته‌باشد. گنجاندن خوراکي‌هاي حاوي سلنيوم مانند ماهي سالمون و بلغور جو در رژيم غذايي روزانه هم مي‌تواند تاثير منفي نور آفتاب بر پوست را تا حدي از بين ببرد و از تيره شدن پوست اطراف چشم‌ها پيشگيري کند.


رابطه مطالعه با پوست

برخي افراد عادت دارند هنگام مطالعه يا حتي هنگام نوشتن، اخم کنند. اين كار مي‌تواند به مرور زمان باعث ايجاد چروک‌هاي بدشکل بين دو ابرو و حتي روي پيشاني شود. محققان مي‌گويند کمبود نور يکي از دلايل اخم‌کردن براي ايجاد تمرکز بيشتر هنگام مطالعه است، بنابراين مي‌توانيد با استفاده از يک چراغ مطالعه مناسب، از اخم‌کردن هنگام مطالعه پيشگيري كنيد و پوست صورتتان را چروک نيندازيد.


رابطه ورزش با پوست

ورزش‌ مي‌تواند تاثير مثبتي روي تمام ارگان‌هاي بدن از جمله پوست داشته باشد. وقتي ورزش مي‌کنيد، جريان خون، به خصوص زير پوست افزايش مي‌يابد و به اين ترتيب، ميزان دفع سموم بدن با عرق‌کردن از طريق پوست، بيشتر مي‌شود. وقتي سموم بدن دفع مي‌شوند، اکسيژن و مواد مغذي بيشتري به سلول‌هاي پوست مي‌رسد و همين مواد مغذي مي‌توانند در ساخت کلاژن به آن کمک کنند. با افزايش کلاژن‌سازي چروک‌ها و خشکي پوست به شدت کم مي‌شود. به همين دليل ورزشکاران معمولا پوست جوان و شادابي دارند. به ياد داشته باشيد حتما بلافاصله پس از ورزش با آب ولرم عرق را از روي صورتتان بشوييد.


رابطه خواب با پوست

کم‌خوابي و خستگي مداوم از بزرگ‌ترين دشمنان پوست هستند. براي داشتن پوستي شاداب و سرحال، بايد روزي 7 تا 8 ساعت خواب و استراحت داشته باشيد. نکته ديگر در مورد شيوه خوابيدن است. اگر عادت داريد هنگام خواب، صورتتان را روي بالش بگذاريد، چروک شدن زودهنگام پوستتان دور از انتظار نخواهد بود. پس به پشت بخوابيد و در طول مدت خواب هم کمترين فشار را به پوست صورتتان وارد کنيد. يعني تا حد امکان، حتي دست‌هايتان را هم روي صورتتان نگذاريد.


رابطه بارداري با پوست

بيشتر از 90 درصد خانم‌ها بعد از وضع حمل از خطوطي که در اثر کشيده شدن پوستشان ايجاد مي‌شود، گله دارند. ساده‌ترين راه براي بهبود اين خطوط، استفاده از کرم‌هاي مرطوب‌کننده و ضد ترک و پمادهاي حاوي ويتامين A‌ در دوران بارداري و کمي پس از زايمان است. ايجاد لکه‌هاي پوستي و آکنه هم از ديگر مشکل‌هاي خانم‌هاي باردار است. آنها مي‌توانند براي رفع اين مشکل، روزي 2 مرتبه صورتشان را با آب ولرم بشويند و بعد از هر بار شستشو از مرطوب‌کننده‌هاي فاقد چربي هم استفاده کنند.


رابطه نوشيدني‌ها با پوست

کافئين موجود در چاي و قهوه مي‌تواند باعث تکرر ادرار و مواجه شدن پوست بدن با کم‌آبي بشود. به همين دليل پوست بيشتر افرادي که عادت به نوشيدن بيش از اندازه چاي و قهوه دارند، خشک و چروک است. محققان به تمام افراد توصيه مي‌کنند نوشيدن چاي يا قهوه را به 3 تا 4 فنجان درروز کاهش دهند و از نوشيدن روزي 8 تا 11 ليوان آب ساده هم غافل نمانند.


رابطه خنده با پوست

درست است که از قديم گفته‌اند «خنده بر هر درد بي‌درمان دواست»؛ اما اين دوا چندان به درد پوست نمي‌خورد. البته رضايت دروني و شادي مي‌تواند روي سلامت پوست هم اثر داشته باشد اما خنديدن بيش از اندازه باعث ايجاد چروک‌هاي عميقي در دو طرف لب‌ها و زير چشم‌ها مي‌شود، بنابراين سعي کنيد کمي ملايم‌تر بخنديد و هنگام خنده همه عضلات صورتتان را حرکت ندهيد.


رابطه گريه با پوست

افرادي که زياد گريه مي‌کنند و هميشه ناراحت هستند، زودتر دچار افتادگي پوست مي‌شوند. وقتي که گريه مي‌کنيد يا ناراحت و افسرده هستيد، صورتتان، حالت شل و افتاده دارد. حالا اگر ناراحتي‌تان براي مدت زيادي طول بکشد يا بنا به هر دليلي مدام گريه کنيد، پوست صورت شل و گونه‌ها و پوست اطراف چشم‌ها دچار افتادگي مي‌شود، بنابراين بهتر است که براي پي بردن به دليل ناراحتي و رفع آن يا پيشگيري از افتادگي و بدحالتي پوستتان هم که شده، با يک روان‌پزشک مشورت کنيد.


رابطه سيگار با پوست

پوست سيگاري‌ها زودتر از پوست ساير افراد دچار خشکي و چروکيدگي مي‌شود. سيگار کشيدن سرعت جريان خون و روند ساخت کلاژن را كاهش مي‌دهد، به همين دليل افراد سيگاري معمولا پوست‌هاي زمخت و چروکي دارند. تنها راه رهايي از اين مشکل، ترک‌کردن هرچه سريع‌تر سيگار است.


رابطه نظافت با پوست

پوست هر روز با انواع آلودگي‌هاي محيطي از دود ماشين‌ها گرفته تا دود سيگار و هواي آلوده در ارتباط است. اين ارتباط در صورت شاغل بودن شما بيشتر هم مي‌شود، بنابراين اگر عادت نداريد مرتب صورتتان را بشوييد، بهتر است بدانيد که ابتلاي آن به آکنه و جوش‌هاي سرسياه دور از انتظار نخواهد بود. براي پيشگيري از ابتلا به چنين آکنه يا جوش‌هايي بايد روزي 2 بار پوست را با آب ولرم و صابون‌هاي ملايم شست و حتما هم از ضدآفتاب و کرم‌هاي مرطوب‌کننده استفاده کرد. اگر پوستتان خشک است، استفاده از صابون‌هاي کرمي حاوي چربي را به شما پيشنهاد مي‌کنيم.


رابطه تماشاي تلويزيون با پوست

اگر شما هم از افرادي هستيد که بيشتر از يک ساعت در طول روز تلويزيون تماشا مي‌کنند، بهتر است بدانيد که اين كار مي‌تواند دشمن زيبايي‌تان باشد، اگر عادت داريد دستتان را زير چانه‌تان بزنيد و تلويزيون ببينيد، احتمال چروکيدگي پوست قبل از 40 سالگي را به شدت در پوست صورتتان افزايش مي‌دهيد. اگر هم عادت داريد که مدام با داد و بيداد و هيجان برنامه‌هاي ورزشي را دنبال کنيد، احتمال چروک شدن پوست پيشاني، اطراف چشم و اطراف لب‌ها را در خودتان بالا مي‌بريد، بنابراين اگر نمي‌توانيد هيجان خود را کنترل کنيد، اصلا تلويزيون نبينيد يا تماشاي آن را به حداقل برسانيد.

منبع: WebMD

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:نوشته شده توسط parnia | لينک ثابت |چهار شنبه 6 ارديبهشت 1398برچسب:بارداری با پوست,تغذیهوپوست,,|


آخرين مطالب
خرید محصولات 18
جدیدترین محصولات
خرید محصولات 3
خرید محصولات 2
خرید محصولات 1
لاک ناخن
مراقبت از مو
چگونه بدون دکلره موها را روشن کنیم


موضوعات
مراقبت های پوستی درمان تیرگی دورچشم چه ضد افتابی یخریم پلینگ پف دور چشم دوست و دشمن پوست خشکی پوست رژیم هنرپیشه های هالیوود رژیم خوب برای پوست بد چگونه جای جوش را از بین ببریم مراقبت ازمو ایا گن لاغری موثر است دستگاه ها بخار موثرند رزیم شفاف سازی پوست چگونه جای جوش را از بین ببریم دارو جوان کننده پوست
پيوند وبلاگ


تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان پوست وزیبایی و آدرس fshaya.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

فال حافظ

جوک و اس ام اس

قالب های نازترین

زیباترین سایت ایرانی

جدید ترین سایت عکس

نازترین عکسهای ایرانی

آرشيو
آبان 1391
مهر 1391
خرداد 1391
ارديبهشت 1391
نويسندگان
نويسنده وبلاگ :
parnia
آمار سايت
كاربران آنلاين: نفر
تعداد بازديدها:
RSS
لوگوي دوستان
موزيک و کد جاوا

ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 44
بازدید دیروز : 8
بازدید هفته : 52
بازدید ماه : 90
بازدید کل : 38433
تعداد مطالب : 29
تعداد نظرات : 1
تعداد آنلاین : 1